Son Dakika Haberler

Bill Gates’ten korona aşısıyla insanlara çip taktıracağı yönündeki iddiaya yanıt: Bunu neden yapmak isteyeyim?

Bill Gates’ten korona aşısıyla insanlara çip taktıracağı yönündeki iddiaya yanıt: Bunu neden yapmak isteyeyim?
Okunma : 65 views Yorum Yap

Dünya üzerinde 5 milyondan fazla insanın hayatını kaybettiği koronavirüs pandemisi sürecinde aşılarla ve çiplerle ilgili komplo teorilerinin hedefi haline gelen Bill Gates hakkındaki iddialara yanıt verdi. İnsanlara çip taktıracağına ilişkin komplo teorisi açık açık sorulan Gates, “Kollara çip takmak bana mantıklı gelmiyor, bunu neden yapmak isteyeyim?” yanıtını verdi.

Eski Microsoft CEO’su ve Bill & Melinda Gates Vakfı’nın kurucusu Bill Gates, Twitter hesabından yaptığı soru-cevap etkinliğinde, hakkında sıkça öne sürülen ve insanlara ‘çip yerleştirildiğine ilişkin’ komplo teorilerine bir kez daha yanıt verdi. Gates “Kollara çip takmak bana mantıklı gelmiyor, bunu neden yapmak isteyeyim?” diye sor

Omicron vakasıyla ilgili de konuşan Gates yakında bu varyantın ‘mevsimsel grip gibi tedavi edilebileceğini’ söyledi ve ‘en azından gelecek yıl için çok fazla bağışıklık yaratacağını’ açıkladı.

Ancak uyarılarda da bulunan Gates’e göre diğer varyantlara göre nispeten daha hafif olsa da, hastaneler, tıbbi bakıma ihtiyaç duyan çok sayıda Omicron vakası ile dolmuş olabilir.

Gates ayrıca, ‘şimdilik Omicron’dan daha bulaşıcı bir varyantın ortaya çıkmasının olası olmadığını’ düşündüğünü söylese de, “Pandemide çok şaşırdık” ifadelerini kullandı