Son Dakika Haberler

Başbakan Ersin Tatar; En son okullar ve devlet daireleri açılacaktır.

Başbakan Ersin Tatar; En son okullar ve devlet daireleri açılacaktır.
Okunma : 53 views Yorum Yap

Başbakan Ersin Tatar, Belediyeler Birliği Kriz Yönetimi Kurulu üyelerini kabul ederek yaptığı görüşmede; artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağına vurgu yaparak  “yeni bir döneme, yeni bir sayfaya, yeni bir başlangıca hazır olmalıyız.”dedi.
Başbakan Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti olarak, bir devlet olmanın sorumluluğu içerisinde, bu süreci yönetmeye çalıştıklarını belirterek “ortada bir başarı vardır. Ancak bundan sonrası için beraber hareket etme durumundayız. Gerçeklere bağlı olarak, ekonomiye bağlı olarak, imkanlarımıza bağlı olarak herkes kendine düşen özveriyi yapmak durumundadır” dedi.
Başbakan Tatar, dünyadaki olağanüstü durumların devam ettiğine dikkat çekerek “Önümüzü göremiyoruz. Biz oldukça küçük bir ülke olarak daha iyi yönetebilecek bir durumdayız. Rakamlara bakıldığında kendi sınırlarımız içinde kontrol altına alabildiğimiz anlaşılıyor.  Her gün açıklanan vakalara baktığımızda bizde kontrol altına alınmış gibi görülüyor. Ancak tedbiri elden bırakmamak lazım. Sorumluluk bilinci içinde temastan, kalabalıktan uzak hareket etmeye devam edilmelidir.” dedi.

Bilim kurullarından alınan tavsiye kararlarına bağlı olarak 4 Mayıstan sonra açılımlar olabileceğine de değinen Başbakan, 3 Bakan’ın konu üzerinde çalıştığını, tavsiye kararları da aldıklarını belirterek “sizlerden alacağımız önerilerle bunlar şekillenecektir. En son okullar ve devlet daireleri açılacaktır.” dedi.