Son Dakika Haberler

Arkadaşının PCR sonucunu sahtelemiş

Arkadaşının PCR sonucunu sahtelemiş
Okunma : 26 views Yorum Yap

Ercan Havalimanı’ndan sahte PCR ile çıkış yapmaya çalışırken yakalanan zanlı M.N.R., bu yola başvurmasının gerekçesini açıkladı

Ercan Havalimanı’ndan sahte PCR ile çıkış yapmaya çalışırken yakalanan zanlı M.N.R., polise, parası olmadığı için arkadaşının PCR sonucunu sahtelediğini itiraf etti. “Resmi evrak sahteleme” suçlamasıyla tutuklanan M.N.R. (E-26) dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Özlemler, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 19.01.2022 tarihinde saat 09.00’da Lefkoşa’da sakin zanlı M.N.R.’nin KKTC Ercan Havalimanı’ndan İstanbul’a gitmek için, dolandırmak kastı ile arkadaşı olan M.T.O.’ya ait PCR testini, dijital ortamda kendisine ait cep telefonunda isim kısmını değiştirip, kendi ismini yazmak suretiyle sahteleyip, yer hizmetlerinde görevli bagaj işlemlerini yapan personele ibraz etmek suretiyle tedavüle sürerek, sahtekarlıkla kayıt temin etmeye teşebbüs ettiğini belirtti. Polis memuru Ozan Kuşak, sanığın tasarrufunda bulunan sahte PCR testinin yer aldığı I-Phone 12 marka cep telefonunun emare zapt edildiğini söyledi. Kuşak, yapılan soruşturma neticesinde sanığın 2019 tarihinden itibaren KKTC’de izinsiz olarak ikamet ettiğinin tespit edildiğini de sözlerine ekleyerek tutuklu yargılanmasını talep etti. Yargıç Mine Ozankaya, zanlının 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.