Son Dakika Haberler

‘Aradıkları aşkı daha hızlı bulabilirler’

‘Aradıkları aşkı daha hızlı bulabilirler’
Okunma : 22 views Yorum Yap

 

Bugünden itibaren 34-36 yaş arasındakilere koronavirüs aşı randevusu verilmeye başlanan İngiltere’de gelecek haftalarda 30 yaş ve altının aşılanmaya başlanması planlanıyor.

Gençlerin yaşlılara göre daha düşük risk grubunda yer alması nedeniyle aşılanmadan kaçınma eğilimine çözüm arayan hükümet, popüler çöpçatanlık uygulamalarıyla işbirliği yapmayı düşünüyor.

Bu kapsamda gençler arasında popüler olan Tinder, Hinge ve Bumble gibi uygulamalar aşılanmayı teşvik için kullanılabilir.

Eğer uygulama hayata geçerse aşı olan kullanıcıların profillerine mavi tik ya da özel tasarlanmış logolar konulacak.

‘ARADIKLARI AŞKI DAHA HIZLI BULABİLİRLER’

The Telegraph gazetesine konuşan bir hükümet yetkilisi, “Aşılamada genç yaşlara indikçe Tinder gibi uygulamalar aşı olmanın önemini vurgulamak için iyi bir yol olacak. Bu ayrıca, insanların aradıkları aşkı daha hızlı bulmalarını sağlar. Bu konuda görüşmeler devam ediyor” dedi.

Tinder, Hinge ve Bumble yönetimlerinden ise henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. İngiltere’nin Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) Tıbbi Direktörü Profesör Stephen Powis, altı aydan daha kısa sürede 48.5 milyon dozluk aşılama yapıldığını söyledi.