Son Dakika Haberler

AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenileme Dönemi Başladı

AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenileme Dönemi Başladı
Okunma : 16 views Yorum Yap

 

 

 

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Güz Dönemi için kayıt yenileme dönemi başladı.

AÖF KAYIT YENİLEME BAŞLADI MI, NE ZAMAN YAPILIR?

AÖF kayıt yenileme tarihleri 27 Eylül – 8 Ekim 2021 olarak belirlendi. 27 Eylül Pazartesi günü başlayan kayıt yenileme işlemleri 8 Ekim akşamına kadar alınacak.

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt yenilme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu üzerinden gerçekleştirilecek. Otomasyona öğrenci ya da e-devlet şifresi ile giriş yapılacaktır. Öğrenciler 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir. Öğrenciler ders seçimini yaptıktan sonra ödeme bilgileri oluşacak.

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NASIL ÖDENİR?

Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 08 Ekim 2021 tarihinde Kredi Kartı, İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 22:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler yaptıkları ödemenin, 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.