Son Dakika Haberler

Altın fiyatlarında son gelişmeler! Altın yatırımcısının gözü Fed toplantısında

Altın fiyatlarında son gelişmeler! Altın yatırımcısının gözü Fed toplantısında
Okunma : 3 views Yorum Yap

 

Altın fiyatları için gözler, 25-26 Ocak tarihleri arasında yapılacak Fed faiz toplantısına çevrildi. Ekonomistler toplantıdan beklentisini açıkladı. 24 Ocak Pazartesi güncel altın fiyatları merak edildi. Peki altın fiyatlarında son durum ne? Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ve yarım altın hangi seviyede? İşte detaylar…

Altın fiyatlarında son gelişmeler merak edilirken, yatırımcılar 24 Ocak Pazartesi güncel altın fiyatlarına odaklanmış durumda. Milyonlarca vatandaş güncel altın fiyatlarını takip ederken, ‘24 Ocak Pazartesi altın fiyatları nasıl?’, ‘çeyrek altın ne kadar oldu?’, ‘gram altın fiyatı ne kadar?’ gibi soruları soruyor. Altın yatırımcıları, bu hafta yapılacak Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısına odaklandı. Faiz güncellemeleri sonrası gözler yine altın ve dolara çevrilecek. Bazı ekonomistlerin bu konuda yorumları dikkat çekti.

Altın fiyatları, yatırımcıların Fed’in faiz artırımlarına odaklanmasıyla yatay bir seyir izliyor. Gram altın ise 794 seviyelerinde seyrediyor. Çeyrek altın 1299 seviyelerinde devam ediyor.

Fed’in para politikasını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) salı ve çarşamba günü toplanarak Ocak ayı için faiz kararını açıklayacak. Bloomberg anketine katılan ekonomistler Fed’in bu toplantıda Mart ayındaki faiz artırımının sinyalini vermesini beklediklerini bildirdi.

4 FAİZ ARTIRIMI

Goldman Sachs ise Fed’in politika faizini Wall Street’in beklediğinden daha agresif bir şekilde artırma riski olduğunu söyledi. Goldman Sachs Baş Ekonomisti Jan Hatzius, haftasonu müşterileriyle paylaştığı bir notta Mart, Haziran, Eylül ve Aralık’ta olmak üzere 4 adet faiz artırımı beklediklerini söyledi.

ONS ALTIN

Ons altın, geçen haftayı yüzde 1’e yakın yükselişle kapatarak son 6 haftanın 5’ini kazançla geçirmiş oldu. Haftaya yatay bir seyir başlayan ons altın, geçen hafta ulaştığı 1.835 dolar üstü seviyeleri koruyarak 1.837 dolar civarında işlem görüyor.

GRAM ALTIN FİYATI

Gram altın, geçen hafta küresel altın fiyatlarındaki yüksek seyre rağmen Dolar/TL ’deki dalgalanmadan etkilenmişti. Peki vatandaşın en çok ilgi gösterdiği 24 Ocak 2022 gram altın güncel fiyatı nedir? Yeni haftaya dolar kurundaki seviyeleri takip ederek başlayan gram altın pazartesi günü sabah saatlerinde 794 TL seviyesinde bulunuyor.

ÇEYREK ALTINDA SON DURUM

24 Ocak Pazartesi çeyrek altın güne 1.299,07 seviyelerinde başladı.

YARIM ALTIN FİYATI

Yarım altın ise güncel verilere göre 2.598,14 seviyelerinde seyrediyor.