Son Dakika Haberler

Adıyaman Valisi Çuhadar sağlık sorunları nedeniyle görevinden affını talep etti

Adıyaman Valisi Çuhadar sağlık sorunları nedeniyle görevinden affını talep etti
Okunma : 22 views Yorum Yap

 

 

 

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden olan Adıyaman’ın valisi Mahmut Çuhadar’ın görevden ayrıldığı duyuruldu. Açıklamada ayrılık nedeni ‘sağlık sorunları’ olarak gösterildi.

Vali Çuhadar’a depremzedeler ‘Adıyaman yalnız’ bırakıldı tepkisi göstermiş, Çuhadar’ın depremzedelere gülümsemesi üzerine tepkiler büyümüştü.

VALİLİK SOSYAL MEDYA’DAN DUYURDU

Adıyaman Valiliği tarafından Mahmut Çuhadar adına yapılan açıklama şu şekilde:

Yaklaşık 3 yıldır yürütmekte olduğum Adıyaman Valiliği görevimden yaşadığım sağlık sorunları sebebi ile affımı talep etmiş bulunmaktayım.

06 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını devlet ve millet dayanışması ile sarılacağına dair inancım tamdır.

Adıyaman ve Adıyamanlı hemşerilerimin yüreğimizde hep özel bir yeri olacaktır. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

NE OLMUŞTU?

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yakınlarını kaybeden vatandaşlar, Adıyaman’da valiliğe toplanarak yardım gelmediği için Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar‘a tepki göstermiş; ‘Yardımlar nerede?’ diyerek slogan atmıştı.

Depremzedeler ‘Adıyaman sahipsiz’ şeklinde slogan atarken, valinin gösterdiği tavır dikkat çeken detaylardan biriydi. Vali Çuhadar ise önce sessiz kalmış, tepkiler artması üzerine gülmeye başladığı görülmüştü.

Bunun üzerine vatandaşların tepkisi daha da artarak kalabalık içerisinde bulunanlardan “Neye gülüyorsun sen ya neye gülüyorsun!” diye bağırdığı duyuldu.