Son Dakika Haberler

ABD’de pozitif koronavirüs vaka sayısı 800 bine yaklaştı!

ABD’de pozitif koronavirüs vaka sayısı 800 bine yaklaştı!
Okunma : 1.222 views Yorum Yap

ABD’de pozitif koronavirüs vaka sayısı 800 bine yaklaştı! ABD’de koronavirüs bilançosu ağırlaşıyor! Hayatını kaybedenlerin sayısı 42 bine 257’ye yükseldi…

Koronavirüs kaynaklı KOVİD-19 hastalığının ölüm oranı düşük olsada, bulaşma hızı ve sosyal, ekonomik etkileri korkutuyor. Bugün itibariyle virüsün merkezi haline gelen ABD’de koronavirüsü vaka sayısı 790 bini aştı. 1 milyona yaklaşan vaka sayısı ve yüksek ölüm sayıları ile ABD, şu an pandemiden en çok etkilenen ülke olark karşımıza çıkıyor.

Dünya’da yayılmaya devam eden coronavirüs nedeniyle son 24 saatte ABD’de hayatını kaybedenlerin sayısı 1,682 kişi artarak 42 bin 257’ye çıkarken yeni pozitif vaka tespit edilenlerin sayısı ise 23 bin 5666 kişi artarak 788 bin 202’ye çıktı.

ABD’DE SALGININ MERKEZİ NEW YORK

New York’ta sokaklarda, parklarda ve deniz kenarlarında sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı gözlenirken, New York polisi çok sayıda kişiye Corona virüsü yasaklarına uymadığı gerekçesiyle para cezası yazdı. Kentte yasaklara uymadıkları için birçok kişi de tutuklandı.

Can kaybı bakımından New York ilk sıradaki yerini korurken, onu  New Jersey ve Michigan eyaletleri izliyor.

COVİD-19 kaynaklı hayatını kaybedenlerin sayısı açısından ABD’nin üçüncü eyaleti olan Michigan’da COVİD-19’a karşı alınan önleyici tedbirleri protesto etmek için geçtiğimiz günlerde sokağa çıkan aşırı sağcı unsurlar içerisinde silahlı protestocuların da olması ABD genelinde rahatsızlık yarattı.

ABD’de Corona virüsünün vurduğu bazı eyaletlerin valileri Başkan Trump’ın valilerin yeterli testlerinin olduğu ve ekonomilerini hızla yeniden faaliyete sokmaları gerektiği şeklindeki yorumlarına karşı çıktı.

Başkan Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde “Amerika’yı Yeniden Faaliyete Geçirme” adı altında açıkladığı tavsiye niteliğindeki üç aşamalı normale dönüş planı sağlık uzmanlarından geçer not almadı.

ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs salgınıla ilgili nerdeyse hergün Washington Beyaz Ev’de basın toplantısı düzenliyor. Trump bugün canlı yayında, ‘özellikle New York’ta hayatı normale çevirmek için üstün bir çaba harcanıyor’ dedi.