Son Dakika Haberler

6 Şubat depremlerinin ardından çadır ve kan satışı ile gündeme gelen Kızılay’ın Başkanı Kerem Kınık istifa etti

6 Şubat depremlerinin ardından çadır ve kan satışı ile gündeme gelen Kızılay’ın Başkanı Kerem Kınık istifa etti
Okunma : 35 views Yorum Yap

 

 

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından çadır ve kan satışı gibi skandallarla gündeme gelen Kızılay’ın Başkanı Kerem Kınık, 12.05.2023 tarihinde istifa etti.

Kerem Kınık, Twitter’daki bio’sundan “Kızılay Başkanı” ifadesini çıkararak yerine “Kızılay gönüllüsü” ibaresini ekledi.

İSTİFA EDERSEM KAOS OLUR” DEMİŞTİ

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’nda geçtiğimiz mart ayında savunma yapan Kınık, istifa edip etmeyeceği konusundaki sorulara “Kızılay Başkanı istifa ettiğinde tüzük gereği genel kurula gidilmesi gerekir. Kızılay’ın idari işleri durur ve kaotik bir durum oluşur” yanıtını vermişti. AHBAP derneğine yapılan çadır satışına ilişkin haberinin olmadığını iddia eden Kınık, şunları söylemişti:

“Vatandaşın bağışı ile satılan bir çadır yok. Vatandaşa yönelik bir ticari satış olmamıştır olamaz. Çadır satışından benim de AHBAP Derneği Başkanı’nın da haberi yoktu. Bana sorsalardı AHBAP’a göndermeyin derdim. Haberimiz olsaydı vermezdik çünkü dünyanın pek çok yerinde çadır bakıyorduk, kendi lojistiğimizle o çadırları bölgeye götürürdük.”

“GOYGOYCULARIN LAFIYLA HAREKET ETMEM”

Kerem Kınık ile Kızılay hakkındaki tartışmalara sonrasında gazetecilerin istifa edip etmeyeceğine yönelik sorularına, “Seçilmiş bir isim olarak görev yapıyorum. Ortaya böyle bir başarı konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem.” demişti.