Son Dakika Haberler

51/95 Belediyeler Değişiklik Yasa Tasarısı, Genel Kurula sevk edildi

51/95 Belediyeler Değişiklik Yasa Tasarısı, Genel Kurula sevk edildi
Okunma : 68 views Yorum Yap

 

 

UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak, 51/95 Belediyeler Değişiklik Yasa Tasarısı’nın Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’na sevk edildiğini duyurdu.

Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, bugünkü toplantısında, birleştirerek görüştüğü “Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı (Y.T.No:1/1/ 2022)” ve “Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı (Y.T.No:7/1/2022)”nı oyçokluğu ile onayladı ve Meclis Genel Kurulu’nun gündemine sevk etti.

Meclisten yapılan açıklamaya göre Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi bugün UBP Milletvekili Komite Başkanı Özdemir Berova başkanlığında toplandı.

Komite, gündeminde bulunan ve daha önce birleştirerek görüşme kararı aldığı “Belediyeler (Değişiklik)Yasa Tasarısı (Y.T.No:1/1/2022)” ve “Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı (Y.T.No:7/1/2022)”nı ele aldı.

Komite, birleştirerek görüştüğü “Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı (Y.T.No:1/1/2022)” ve “Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı (Y.T.No:7/1/2022)”nı oyçokluğu ile onayladı ve genel kurul gündemine sevk etti.

 

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler de hazır bulunduğu komite toplantısına davetli olarak, Maliye Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ndan yetkililer katılarak konu ile ilgili görüşlerde bulundular.

Komite toplantısına, Komite Başkan Vekili CTP Milletvekili Filiz Besim, komite üyeleri UBP Milletvekili Ahmet Savaşan, CTP Milletvekili Devrim Barçın ve UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak katıldı. Toplantıya ayrıca UBP Milletvekili Hasan Küçük, CTP Milletvekilleri Teberrüken Uluçay, Erkut Şahali ve Bağımsız Milletvekili Ayşegül Baybars da katıldı.

 

YEŞİLIRMAK: “ARTIK 51/95 YOK, 51/2023 VAR”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Emrah Yeşilırmak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Çok uzun yıllardır değiştirilmeyen bu yasa yapılan reform kapsamında hükümetimizin ortaya irade koyması ile hayat buldu” dedi.

Yeşilırmak, açıklamasına şöyle devam etti:

“Daha önce belediye başkanlığı yapmış bir vatandaş olarak bu yasanın hayat bulması ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için hayati bir öneme sahip olduğu belirtmek isterim. Bütün yaz döneminde gece gündüz komite üyesi arkadaşlarla mesai yaparak noktaladığımız bu yasanın ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Yasaya katkı koyan komite başkanına, komite üyelerine, belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, sendikalarımıza, sivil toplum örgütlerine, meclis çalışanlarına, tüm bakanlıklardaki çalışanlara ve desteğini bizlere sürekli belirten başbakanımıza yürekten teşekkür ederim.”

Yeşilırmak, “Yerelden kalkınma süreci bu reform ve değişikle birlikte başlıyor. Artık 51/95 yok, 51/2023 var. Hayırlı uğurlu olsun…” ifadelerini kullandı.