Son Dakika Haberler

44 bin kişi 1500 TL’lik maaş desteğine müracaat etti

44 bin kişi 1500 TL’lik maaş desteğine müracaat etti
Okunma : 157 views Yorum Yap

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu 44 bin kişinin 1500 TL’lik maaş desteğine müracaat ettiğini belirtti. İlk ödemeyi Perşembe günü yapmayı planladıklarını söyledi.

Faiz Sucuoğlu toplamda 60 bin civarında başvuru beklediklerini açıkladı.

Bakan Sucuoğlu, “ Destekten yararlanmak için 3 şartımız var. Birisi sigortaya kayıtlı olacaksınız. Borcunuzun olması çok önemli değil. Borcunuz varsa bile kayıtlıysanız biz sizi bu havuzun içerisine atacağız yani herhangi bir dışlama olmayacak. İkinci şart, KKTC sınırları içerisinde olacaksınız. Üçüncüsü de aktif çalışacaksınız. Ve tabi ki emeklilik veya devletten herhangi bir katkı da almayacaksınız. Buna uymayanlar zaten programın dışına atılacak” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Yerel işgücü destekleme fonundan sağlanan maaş desteğinin, yerel işgücünün devamına bir katkı olarak hazırlandığını söyledi.

Sucuoğlu, “Bazılarının beğenmediği bu devlet ve hükümet 60 bin kişiye 90 Milyon TL’lik bir katkı veriyor. Bu katkı çalışma hayatının devamına binayen yapılan bir katkıdır. Bunu kimse küçümsemesin”dedi.