Son Dakika Haberler

Güney Kıbrıs Hükümeti ekonomiyi yeniden hareketlendirecek tedbirleri görüştü

Güney Kıbrıs Hükümeti ekonomiyi yeniden hareketlendirecek tedbirleri görüştü
Okunma : 31 views Yorum Yap

Güney Kıbrıs Hükümeti perşembe günü Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Ekonomi ve Rekabet Konseyi’yle ekonomiyi yeniden hareketlendirecek tedbirlerin alınmasını görüştüğü bir toplantı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan basın açıklamasına göre, Hükümet Sözcüsü Vekili Panayiotis Sentonas, toplantıda Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades’e, Konsey üyelerinin önerileri ve görüşleri hakkında bilgi verildi.

Sentonas, “Orta ve uzun vadeli tedbirler ve teşvikler görüşüldü. Hükümet, gelecek hafta onay için Bakanlar Kurulu’na sunulacak olan yeni tedbirlerin hazırlıkları ve planlamaları konusunda Ekonomik Konsey üyeleriyle istişareye devam edecek” dedi.

Panayiotis Sentonas, toplantıya katılan Güney Kıbrıs Maliye Bakanı Constantinos Petrides’in Ekonomi ve Rekabet Konseyi’yle sürekli temas halinde olduğuna işaret etti.

Konsey Başkanı Takis Klerides, görüşmede ekonominin yeniden hareketlendirilmesi, tedbirler, Ekonomi ve Rekabet Konseyi’nin önerdiği teşviklerin ele alındığını bildirdi.

Klerides, “Görüşlerimizi Cumhurbaşkanı’na ve Maliye Bakanı’na ilettik. Hükümet gelecek hafta açıklayacağı tedbirleri tamamlayana kadar bir iki gün içinde daha fazla pratik görüşler tartışacağız” şeklinde konuştu.