Son Dakika Haberler

2023 model Renault Toros satışa sunuldu!

2023 model Renault Toros satışa sunuldu!
Okunma : 225 views Yorum Yap

Otomobil sektöründeki en köklü isimlerinden biri olan Renault, elektrikli otomobil döneminde öncü rol oynamaya devam ediyor.

Renault’un yeni nesil otomobili Toros bir süredir geliştirme aşamasındaydı. Bilindiği üzere Fransız otomobil devi bazı klasik modellerini tekrardan satışa sunmak için nabız yokluyor. Zira daha önce de R5 ve R2 modellerinin yeniden tasarlanıp satışa sunulduğuna dair haberler çıkmıştı.

Şimdi ise sırada bir dönem Türkiye’de de yollara damga vurmuş olan R12 modeli bulunuyor. Ülkemizde Toros ismiyle satışa sunulan otomobil global pazarda ise R12 olarak biliniyor. Peki yeni kasa Toros bizlere neler sunuyor?

Renault aynı R5 modelinde yaptığı gibi Toros modelinde de sportif hatlara yer vermiş. Yani 2023 model yeni Toros oldukça üstün bir elektrikli motora sahip olacak. Son teknolojilerle donatılmış olan bu model 4 yerine 2 kapı ile gelecek.

Peki bu otomobilin fiyatı kaç TL olacak? Öncelikli olarak şunu belirtmemiz gerekiyor. Sportif hatlara sahip olan bir diğer elektrikli model R5 yurt dışında absürt etiketlere satılıyordu. Türkiye’de ise henüz satışa çıkmadı.

Renault Toros’un da yakın zamanda Türkiye’de satışa sunulması beklenmiyor. Çünkü bu otomobil oldukça kısıtlı bir bölgede satışa sunulacak. Şimdilik ön siparişleri alınan otomobilin fiyatının ise 60 bin dolar civarında olduğu söyleniyor.

Söz konusu spor bir otomobil olduğunda bu fiyatın normal karşılanacağını söyleyebiliriz. Lakin burada Toros gibi ucuzluğu ile nam salmış bir otomobil söz konusu olduğu için yeni Toros’un hayli pahalı bir fiyatla sahne alması üzücü.

Sonuç olarak Renault, efsane modelinin yenilenmiş elektrikli versiyonunu sınırlı pazarda, sınırlı sayıda satışa sunacak. Bu listede Türkiye’nin yer alması ise çok da olası görünmüyor.